Kui kiiresti arenevas digiturunduse maailmas vajavad uued esile kerkivad ettevõtted parimat võimalikku kohalolekut veebis, et seal oma tarbijatele enda tooteid müüa või teenuseid pakkuda, siis selles võivad teid aidata populaarseimad sisuhaldussüsteemid.
Siin võivad nad silmitsi seista aga teatud probleemiga – neil jääb puudu tehnilistest teadmistest, et luua endale muljetavaldav koduleht selle sisu hilisemaks haldamiseks.
Nüüd tulevadki teile appi sisuhaldussüsteemid, millel on võimalik luua äärmiselt kerge vaevaga atraktiivseid kodulehti, kas siis täiesti nullist, või eelnevalt kujundatud teemadele, et neid seal hiljem hallata ja optimeerida.
Mis täpsemalt sisuhaldussüsteemid?
Sisuhaldussüsteemid on tarkvarad, mille peal on teil võimalik kergevaevaliselt luua, hooldada ja hallata erinevaid kodulehti ning sisu. Kõige parem on veel sisuhaldussüsteemide juures see, et te ei vaja kodulehtede loomiseks mingisuguseid teadmiseid kodeerimisest.
Sisuhaldussüsteemide abil kodulehtede loomisel peate te lihtsalt kasutama selleks teie poolt valitud “visual builderit”, et selle abil luua endale meelepärane kodulehe struktuur, kuhu on teil võimalik hiljem sisestada erinevaid meedia faile, kui ka teisi funktsioone.
Kodulehtede loomine ilma sisuhaldussüsteemita.
Kodulehtede loomine ilma sisuhaldussüsteemita on palju raskem, kui te arvata võisite, sest see vajab üsna põhjalikke teadmisi kodeerimisest. Selleks kasutavad arendajad peamiselt “front-end” arenduseks mõeldud veebiarendus tarkvara “Visual Studio Code”, kus neil on võimalik luua erinevaid kodulehti ja veebi aplikatsioone programmeerimiskeelte HTML, CSS ja JavaScript abiga.
Ilma sisuhaldussüsteemita kodulehtede loomisel, peaksite te tänasel päeval veel omama teadmisi lisaks kolmele eelnevale ka raamistikust “jQuery”, mida kasutatakse veebiarenduse puhul töö lihtsustamiseks.
Näiteks WordPress puhul peate te lihtsalt logima sisse sisuhaldussüsteemi liidesesse, kus ongi teil võimalik hakata sisestama sinna sobivat teksti, fotosid ja palju muud.
Nüüd peaks teil olema juba selge ülevaade sellest, millist lahendust on teil kasulikum kasutada kodulehtede loomiseks.
Millised on parimad sisuhaldussüsteemid teie kodulehe tegemiseks?
Nüüd olemegi jõudnud siia, kus me saame tuua välja parimad kodulehe tegemiseks mõeldud sisuhaldussüsteemid, mida kasutatakse aastal 2025:
1. WordPress.org
Nagu te tõenäoliselt arvata võisite, on WordPress enim kasutatav sisuhaldussüsteem maailmas, mis toetab globaalselt üle 40% kodulehtedest.
“WordPress.org” on avatud lähtekoodiga sisuhaldussüsteem, mis tuleks teil ideaalis installida ja lisada enda kohalikku serverisse, mis on teil võimalik luua näiteks rakenduse “XAMPP” abil, kus te saate alustada enda kodulehe loomist, et see hiljem valmiskujul majutada avalikku serverisse.
2. HubSpot Content Hub
HubSpot Content Hub integreeritud sisuhaldussüsteem, mis on kujundatud välja spetsiaalselt just kõikvõimalikele turundajatele ja ettevõtete omanikele.
See arendatud välja CRM(Customer Relationship Management) platvormil, mis omab erinevaid funktsioone turundamise automatiseerimiseks, müügiks ja teenuste pakkumiseks.
3. Joomla
Joomla puhul on tegu teise väga populaarse avatud lähtekoodiga platvormiga, millega kaasneb suurel hulgal teemasid ja laiendusi. Tegu on küll tasuta platvormiga, kuid te vajate selleks avalikku serverit ja kasutamatta domeeni nime. Joomla kasutab seejuures üle 1.70% ülemaailmsetest kodulehtedest.
Joomla tuli avalikuks aastal 2005. See tähendab aga seda, et tegu on üsna eaka platvormiga, nagu on seda ka WordPress. Joomlaga kaasneb mitmeid erinevaid funktsioone, ning veebimajutus keskkonnad võimaldavad selleks lihtsaid instaleerimise võimalusi. Samaaegselt on Joomla parim just kogenud arendajatele, sest erinevatest kommuunidest Joomla kohta leiduva informatsiooni hulk on väga kesine.
4. WooCommerce
WooCommerce puhul on tegu kõige populaarsema e-poe platvormiga maailmas. See on äärmiselt paindlik ja on
seepärast ka väga lihtsasti kasutatav.
Erinevalt teistest sisuhaldussüsteemidest, WooCommerce töötab omakorda lihtsalt teise sisuhaldussüsteemi WordPress peal.
Teisisõnu WooCommerce on sisuhaldustarkvara ehk plugina, mis installitakse eraldi platvormile WordPress.
5. Drupal
Drupal on jällegi üks teine avatud lähtekoodiga platvorm, kus on teil võimalik luua kodulehti. Tegu on rakendusega, millega on juba ülemaailmselt loodud suurtele ettevõtetele massiivseid kodulehti.
Drupal on sobilik just arendajatele, kes on huvitatud kodulehtede loomisest, mis vajavad suurel hulgal muutuseid ja andmete käsitlemist.
Drupali abil loodud kodulehtede majutamine toimub veebimajutuse keskkonnas “SiteGround”.
6. Wix
Wix on väga levinud pilve-põhine sisuhaldussüsteemi platvorm, millel on aga erinevalt paljudest teistest mõningaid
puuduseid.
Wix on parim just neile, kes huvitatud väga lihtsakoelisest kodulehest, mis ei vaja selle kohandamiseks suurel hulgal
funktsioone.
7. BigCommerce
BigCommerce puhul on tegu juba eelnevalt avalikku serverisse majutatud kodulehega.
BigCommerce varustab teid majutamisel koheselt sisuhaldus platvormi endaga. Lisaks sellele tegeleb see automaatselt teie turvalisuse, kodulehe varundamise ja failide kohandamisega.
8. Shopify
Shopify on teine koheselt majutatud CMS platvorm, mis on mõeldud teie toodete müümiseks. Shopify puhul ei vaja te
isegi tasulist domeeni majutamist, ühegi tarkvara installimist, ega isegi tarkvarade uuendamist, varundamist, optimeerimist jne.
Shopifyl on võimalik teil endale testimiseks luua koduleht, kus te saate proovida enda saidi kujundamiseks erinevaid liideseid.
See toetab ka poe-siseseid müügivõimalusi, selleks peate te omama toodete müügiks mõeldud nii füüsilist, kui ka e-poodi.
9. WordPress.com
“WordPress.com” on majutatud WordPressi kommerts versioon. Sealt tuleb ka erinevus “WordPress.org” vahel.
WordPress.com puhul tuleb teil kodulehe loomiseks seal registreeruda, kuid WordPress.org puhul saate te selle koheselt tasuta kodulehelt alla laadida, et selle abil juba luua endale meelepärane koduleht.
10. Ghost
Ghost CMS platvorm, mis on loodud spetsiaalselt just blogidele.
11. Magento
Magento on väga võimas avatud lähtekoodiga e-poe platvorm, mis loodi ettevõtte Adobe.com poolt. Adobel on vabavarana kasutatav versiion “Magento Open Source”, mis on teil võimalik alla laadida, et see majutada teile sobivasse majutuse keskkonda.
Kui te olete huvitatud selle kasutamisest, siis parim koht selle majutamiseks on “InMotion Hosting”.
Kui te ei ole huvitatud rahalisest kokkuhoiust, siis on teil võimalik osta tasuline versioon “Magento Commerce”,
mis tuleb koos suurel hulgal lisafunktsioonide ja toega.
12. Textpattern
“Textpattern” on väga lihtne ja hästi arusaadav sisuhaldussüsteem, mis on olnud saadaval alates aastast 2003. See on avatud lähtekoodiga rakendus, millega kaasneb suurel hulgal lisainformatsiooni.
13. Blogger
CMS Blogger on olnud avalikkusele saadaval alates aastast 1999. Nagu teil on võimalik välja lugeda ka selle platvormi nimest,
on see loodud just blogimise eesmärgil. Tegu on tasuta rakendusega, mida pakub teile Google.
Blogger peaks olema sobivaim CMS blogijatele, kes on huvitatud blogide abil kasumi teenimisest, kuid ei ole samaaegselt huvitatud maksmisest teie veebimajutamise jne. eest.
14. Bitrix24
Bitrix24 on tööriist, mis pakub erinevatele sisuhaldussüsteemidele võimalust võtta osa erinevatest kodulehe loomiseks mõeldud ülesannetest, projektidest, arendajate omavahelisest suhtlusest jne.
Baas plaanina on tegu tasuta platvormiga, mis võimaldab luua just väikseid ettevõtteid (teie kodulehe majutamiseks on olemas serveris ainult 5GB vaba ruumi).
15. TYPO3
TYPO3 on samuti vabavarana saadaval ja avatud lähtekoodiga CMS platvorm, mis on avalikkusele olnud saadaval veelgi kauem, kui seda on Blogger. See avaldati tegelikult juba aastal 1998.
TYPO3 jaoks on olemas ka mõningaid laiendusi, mis pakuvad teie kodulehele lisafunktsionaalsusi.
Kui nüüd hakata otsima vastust küsimusele “Millised sisuhaldussüsteemid on parimad just teile?” – siis tõenäoliselt langetate te otsuse üsna kiiresti WordPressi kasuks ja täiesti arusaadaval põhjusel.
Peamised põhjused, miks WordPress on enim levinud, kui teised sisuhaldussüsteemid:
- Seda kasutab 43% ülemaailmsetest WordPress kodulehtedest.
- See on lihtsasti seadistatav ja arusaadav.
- WordPress kodulehte on võimalik majutada mistahes veebimajutus keskkonnas.
- WordPressil on saadaval lõputul hulgal pluginaid, mis võimaldavad ka nende funtsionaalsuse laiendamist.
- WordPressil on teil võimalik luua kõikvõimalike kodulehti alates e-poodidest kuni blogideni.
Kokkuvõte
Kuna tegu on avatud lähtekoodi omava tarkvaraga (nagu paljud teised sisuhaldussüsteemid), siis on räägitud platvorm parimaks valikuks
alates algajatest kuni edasijõudnud arendajateni.
Oma kasutajasõbralikkuse juures omab WordPress kas API koodi, mida arendajad saavad kasutada paremaks kodulehe kohandamiseks.
WordPress ise on kirjutatud “back-end” koodi PHP põhjal, kuid seal kasutatavat JavaScriptiga loodud osasid on teil võimalik kohandada platvormil
nagu “Visual Studio Code”, mis on mõeldud “front-end” rakenduste loomiseks.
Selle abil on teil võimalik kohandada enda kodulehti imekspandava täpsusega, andes neile põhimõtteliselt kõik funktsioonid,
mis on vajalikud ühele korralikule kodulehele.
Loodame, et saite selle artikli abil natukenegi targemaks.