Skip to content Skip to footer

Parimad ja populaarseimad kujundusprogrammid aastal 2025?

Oled sa kas amatöörist disainer või digikunstnik, õiged kujundusprogrammid võivad teie talenti mitmekordselt suurendada. Hästi ehitatud kujundusprogrammid pakuvad teile intuitiivseid juhtimisvõimalusi ja paindlikust, millest on nii algajatel kui ka kogenud kasutajatel lihtne aru saada.

Et saada aru sellest, milline selleks mõeldud tarkvaradest on just kõige sobilikum teile, peate te võtma kasutusele selleks mõeldud kujundusprogrammid, et nendega eksperimenteerida. Mitmed kujundumiseks mõeldud tarkvarad pakuvad kasutajatele prooviversioone, et anda neile käesolevast tootest parem arusaam.

Me oleme viinud läbi erinevad uuringud ja pannud kokku loetelu, kuhu kuuluvad parimad kujundusprogrammid, mis seal saadaval on. Need tööriistad on juba eelnevalt järgi proovitud ja testitud ning aitavad teil luua suurepäraseid kohandatud disainilahendusi, mis toovad teie klientidele sära silmadesse. Erinevate disainide abil viiakse teie veebisaidi portfoolio järgmisele tasandile. Lihvides oma disaini oskusi, ärge unustage enda välja reklaamimiseks täita oma portfell eelnevalt loodud tööde näidistega. Teie disaini portfoolio abil tuuakse välja teie tegelikud kogemused ja oskused. Kui te ei ole veel loonud veebisaiti, kus teil oleks võimalik oma blogi esitada, peaksite te sellega alustama juba täna. Siin on mõned head ja üksikud näited portfooliotest, mis on loodud teie inspiratsiooniks. Olge valmis ennast silmapaistval viisil väljendama, et teil oleks võimalik luua vinget digitaalset kunsti kerge vaeva ja tõhususega.

Parimad Makstud Kujundusprogrammid:
1. Adobe Photoshop

Adobe Photoshop on vaidlemata populaarseim tarkvara erinevate kujunduste loomiseks ja on kasutusel miljonite kasutajate poolt üle maailma. Olete te huvitatud bännerite, postrite, veebisaitide või logode loomisest, siis selle disainimiseks loodud tarkvara abil on võimalik kõike seda teha. Väikestest muutustest kuni keerukate disainilahendusteni, Photoshopil on tööriistad absoluutselt kõige jaoks. Kui te olete keegi, kes töötab illustratiivse disaini alal, on teil võimalik nii joonistada kui ka maalida midagi millest teie süda ihkab.

Koos pildi suuruse kohandamisega on teil selle tarkvara abil luua naturaalseid kunstiteoseid ja kompositsioone. Teil võimalik määratleda lõuendi suuru, eraldada elemente taustast, luua kondatud pintsleid, töötada 3D formaadis ja teha palju muud.

2. Sketch

Sketch on ainult Mac-is töötav kujundusprogramm, mis on suunatud eelkõige digitaalsele disainile. Need digitaalsed disainid on mõeldud veebisaitide, rakenduste ja kasutajaliideste ehitamiseks. Erinevalt Photoshopist, ei ole Sketch ehitatud fotode kohandamiseks ja tööde printimiseks. Sketchi abil saate luua prototüübi, tehes koostööd platvormi enda teiste disaineritega. Programmil on nutika paigutuse funktsioon, milles komponendi suurus kohaneb automaatselt vastavalt sisule. Tarkvaras on sadu pistikprogramme, mis võimaldavad teil vektor-redigeerimist ja muid kujundustöid teha kuni pixlise täpsusega. Läbi selle tarkvara on teil võimalik teha ka digitaalseid ikoone. Selle tarkvara miinuseks on jälle see, et see ei ole just kõige parem tööriist trüki-disaini ja illustratsioonide jaoks.

3. Adobe Illustrator

Adobe Illustrator on kujundamise eesmärgil loodud tarkvara, mis on keskendunud vektor disainile. Teil on võimalik luua kunstiteoseid, ikoone, postreid ja teisi Adobe Illustratoris loodud disaine, mida on teil võimalik kasutada viisitkaartidel ja nutiseadmetest kuni 8k ekraanideni. Selles tarkvaras on teil võimalik joonistada ja värvisegusid rafineeritud kujundusi, et valmistada midagi muljetavaldavat. Adobe on sellest teinud ka mobiilse versiooni, mida kutsustakse Adobe Illustrator Draw-iks, mis on üks paremaid saadaolevaid disaini rakendusi. Joonistamiseks võite kasutada kujundaja tööriistu ja luua vektorkujusid. Geomeetrilisi kujundeid saab lisada ka muudele piirjoontele ning neid saab seejuures teisaldada, ümber kujundada ja skaleerida. Isegi tarkvaras olevaid fonte saab vastavalt teie vajadustele muuta, kohandades nende kaalu, kaldenurka või laiust. Aja säästmiseks pakub Adobe professionaalselt disainitud teemasid. Programmi kasutajaliidese kasutamine võib teid tublisti aidata, kuid selle valdkonna eksperdiks saamiseks peate te ikkagi aega ja kannatust varuma ja sukelduma selle sügavustesse.

4. Affinity Designer

Affinity Designer on odavam alternatiiv Adobe Illustratorile, mis sobib just neile kes on oma disaini karjääri alguses. Selle tarkvara kasutamisel ei esine teil teadaolevalt kunagi mingisuguseid häirivaid tõrkeid, mis võib parandada teie töövoogu ja panna teid oma loovust vabamalt väljendama.

Affinity Designer võimaldab teil töötada nii vektor- kui ka raster-tööaladel, mille vahel on teil võimalik ühe kerge klõpsu abil valida. See tarkvara on võimeline töötama mis tahes seadmes, kus teil on võimalik luua piiramatul hulgal töölaudu erinevate kujutiste meisterdamiseks. Affinity Designer varustab teid iPadi jaoks mõeldud disaini rakendusega, mille samasuguseid funktsioone pakutakse ka desktopi versioonidele. Teile pakutakse täiustatud värvikontrolle, kus on võimalik töötada RGB või LAB värviruumides kuni 32-bitises kanalis. Te võite leida sealt laiaulatuslikke tööriista kogumikke, mida saab kasutada kõrgetasemelise täpsuse ja tootvuse saavutamiseks.

5. Adobe Indesign

Veel üheks heade disainide tegemiseks mõeldud suurepärane programm on Adobe Indesign. Seda disaini tarkvara kasutatakse peamiselt erinevates kirjastuses, kuna teil on võimalik kujundada ajakirju, infolehti, raamatuid, plakateid, interaktiivseid PDF-e, brošüüre ja palju muud. InDesign-i poolt pakutud kohandatava paigutuse valikuga on teil võimalik muuta dokumendi tekstI, ja vastavalt sellele kohandatakse ka graafikat.

Atribuutide on ümber kujundatud, et anda teile veelgi intuitiivsem kontroll tööriistade üle. InDesign-i integreeritud Sensei nimeline tehnoloogia pakub automaatse paigutuse ja piltide dimensioonide muutmise võimalust. See on parim programm just algajatele, sest see on märksa kasutajasõbralikum ja arusaadavam kui teised sarnased tarkvarad. Teiste oma meeskonna liikmetega disaini loomiseks on teile abiks Adobe InCopy rakendus. “Creative Cloud Libraries” aitab teil jagada teksti, erinevaid toone ja graafikaid ülejäänud meeskonnaga.

6. CorelDraw Graphics Suite

CorelDraw oli varasemalt ehitatud kasutamiseks vaid Windows OS-il. Nüüdseks on see aga saadaval ka Mac-i operatsiooni süsteemi tarvis nagu teised kujundusprogrammid. Selle kujundusprogrammiga saate luua professionaalseid vektor-illustratsioone. Internetis on veel olemas mitmeid võimsaid disaini tööriistu, mis aitavad teie tööprotsessi veelgi kiirendada. Te veel mitmeid kohandamise võimalusi, töötate te kas logode, veebidisaini või mõne teise projekti kallal. CorelDraw pakub teile nüüdseks AI tehnoloogiat, et varustada teid LiveSketchiga, mis teisendab visandamise täpseteks vektor-kurvideks. Rakendus sisaldab tööriistu nii graafilise disaini kui ka kavandamise jaoks. Lisaks omab see ka Photo-Painti ja Corel Font Manageri fotode suuruse muutmiseks ja kalligraafia haldamiseks.

Tarkvaral on graafilise kujunduse tööriistad ja eelseadistused loomingulise veebisisu arendamiseks. Failide ühilduvus on samuti täiesti hämmastav, sest programm toetab üle 100 faili formaadi.

7. Xara Designer Pro X

Xara Designer on loodud nii bitmapside kui ka vektorite jaoks. Programm on võimeline käsitlema lauaarvutile kirjastamist, graafilist disaini, illustratsiooni, foto töötlust ja kõike seda ühest kohast. See kujundustarkvara pakub teile sadu teemade kavandeid, disaini elemente ja üle miljoni arhiivifoto. Mistahes kujundi, joone või millegi muu joonistamisel vektorite abil ei seisa te skaleerimisel vastamisi kvaliteedi kaotamisega. Teil on võimalik ehitada mitmeid kohandatud disaini elemente, et kasutada neid oma disainis. Teie kunstiteostele annavad veel viimase puudutuse mitmed erinevad tarkvaras asuvad tööriistad, milleks on näiteks ülemineku toonid (gradient), kontuurid ja läbipaistvus.

8. GIMP

GIMP on vabalt saadaolev kujunduste loomiseks mõeldud tarkvara, nagu paljud teised kujundusprogrammid, mis töötab mitmetel erinevatel platvoridel, milleks on Windows, Linux ja Mac OS. GIMP on avatud lähtekoodiga programm, mis lubab teil muuta selle lähtekoodi ja programmi levitada. On olemas mitmeid kohandamisprogramme ja 3 kolmanda osapoole pluginaid, mida saab kasutada GIMPI tootvuse parandamiseks ja paremate kujunduste loomiseks. GIMPI kasutatakse ka piltidele viimase lihvi andmiseks, et luua loomingulisi kompositsioone. Peale selle olete te selle abil võimelised disainima kasutajaliidese komponente ja makette koos disaini elementidega nagu on ikoonid ja logod.

9. Gravit Designer

Taaskord on tegu ühe vabavarana saadaoleva tarkvaraga, mida saab kasutada vektorite baasil loodavate kujundite joonistamiseks. Te saate teha logosid, töödelda fotosid, luua illustratsioone ja animeerida käesolevas programmis. Gravitil pole vabakavas võrguühenduseta versiooni. Tarkvara on täielikult kohandatud vastavalt kasutaja vajadustele. Graviti professionaalne versioon on makstud ja sellel on ka märka arenenumad funktsioonid nagu ekspertide valikud, võrguühenduseta versioon jne.

10. Inkscape

Inkscape, nagu ka paljud teised kujundusprogrammid, pakub mitmeotstarbelist kasutamist. Seda saavad kasutada disainerid, illustraatorid või veebidisainerid. Tarkvaral on paindlikud joonistustööriistad, mis teevad selle tarkvara lihtsasti aru saadavaks ja luua kunsti ilma suurema vaevata. Kui tekst on graafilise disaini integreeritud osa, siis Inkscapel on võimas teksti tööriist teie poolseks kasutamiseks. Tegu on avatud lähtekoodiga tarkvaraga, mida saab kasutada mis tahes platvormil. Disainerit peavad varuma natuke aega sellest tarkvarast arusaamiseks. Seda tarkvara on kõige parem kasutada vektoripõhiste piltide tegemiseks, mida nõutakse SVG formaadis. Inkscape pakub palju erineaid filtreid ja abistavaid kogukondi, et disaineril oleks soov ja võimalus kasvada.

11. Vectr

Vaba kujundustarkvara on mõeldud eelkõige vektorgraafikate loomiseks. Nende vektorite skaleerimisel ei seisa te silmitsi kvaliteedi halvenemisega. Vectr ei kasuta piksleid disaini elementide kujundamiseks, vaid kasutab matemaatilisi võrrandeid. See tarkvara on kasutatav nii võrgus kui ka võrguväliselt. Vectr pakub teile platvormi, mida te saate kasutada mis tahes 2D graafikate tegemiseks. Need võivad olla nii visiitkaardid, logod, postrid, brošüürid või midagi muud.

12. Canva

Kui teil ei ole disainimaastikul eelnevaid kogemusi, mida eeldavad enamus teised kujundusprogrammid, siis Canva on mõeldud just teile. See vaba tarkvara lubab teil luua erinevad kujutisi lihtsalt ja kiiresti. Seal on olemas tuhandeid erinevaid teemasid ja pilte, mis on teie jaoks vabalt kasutatavad. Canva töötab “drag and drop” kontseptis, kus te peate valima elemendi ja lohistama selle oma töölauale, et seda seejärel kohandada. See programm ei paku teile täiustatud funktsioone nagu Photoshop. Kuigi see lahendab jällegi algajate disainiprobleemid, kes ei taha võtta osa õppeprotsessist, et soetada tasulist premium tarkvara. Canva on saadaval just graafilise disaini rakendusena, mida saab kasutada nii Apple kui ka Androidi seadmetes. Kõik põhi Canva funktsioonid on saadaval tasuta. Kuigi te peate olema valmis ka midagi maksma, kui te soovite kasutada näiteks lisafunktsioone.

13. PixTeller

PixTeller on lihtsasti kasutatav tööriist, mis on parim graafiliste piltide ja animatsioonide töötlemiseks. Kõik saavad selle abil teha pilte ja videosid isiklikuks kasutamiseks ilma eriliste tehniliste disaini teadmisteta, mida vajavad paljud teised kujundusprogrammid. Kvaliteetse graafikate loomine on aeganõudev protsess, aga selle disaini tööriistaga saavad kõik teha isikustatud kujutisi täiesti nullist, kohandatud ja eelnevalt kujundatud teemade abil.

14. Design Wizard

Design Wizard on internetipõhine kujundustarkvara, mille hinnatase algab nullist ja tõuseb sõltuvalt lisafunktsioonide arvust. See graafilise disaini tarkvara pakub kasutajatele miljoneid silmapaistvaid pilte ja üle 150000 teema. Teiseks Design Wizardi lisafunktsiooniks on Hubspoti, Margeto ja Bufferi integreerimine.

15. Infinite Design

Infinite Design graafilise disaini rakendus on ehitatud kasutamiseks ainult Androidi seadmetel, mille abil saate te luua vektorgraafikaid. Selle rakendus võimaldab teil teha keerukaid ja silmapaistvaid disainilahendusi ilma suurema vaevata. Nagu nimigi ütleb, pakub see rakendus suure mahulist lõuendit, kus te saate suumida, panoraamida või pöörata. Seal on olemas nelja tüüpi sümmeetriaid, mille abil on teil võimalus eksperimenteerida. Lisaks sellele on seal ka lõputul hulgal kihte, millega on teil võimalus töötada. See rakendus pakub erinevaid täiustatud tõlke-, skaleerimis-, keeramis- ja kvaliteedi parandamise funktsioone. Graafilise disaini rakenduses loodava pildi saab muuta täielikult redigeeritavaks vektoriks. Täiustatud funktsioonidele pääsete te ligi ainult teatud sümboolse summa eest.

Kokkuvõtte

Algusaegadel oli disainitarkvarasid äärmiselt raske kasutada. Tehnoloogia on tulnud pika tee ja tarkvara on nüüd intuitiivne ja aitab kasutajatel väljendada oma loomingulisust veelgi vabamalt. Õige platvormi valimine sõltub teie tööst ja mida te tahate teile sobiva tarkvara abil saavutada.

Ettevõtted on alati huvitatud head disainerite leidmisest enda ettevõtte käima lükkamiseks. Teie disaini portfell on tuumaks, mille kaudu uued kliendid ja potentsiaalsed tööandjad teie tööd hindavad. Teie hea disaini portfoolio abil jõuate te eduni, avada enda jaoks uusi võimalusi, et viia just teile sobiva ametipositsioonini.

Arvestades, et te võite saavutada oma karjääris läbimurde, muutub teie disainiportfelli loomine iseenesest teie karjääri kõige olulisemaks kujundusharjutuseks. Varasemalt panime me kokku põhjaliku juhendi mõnest kümnest näpunäitest mida iga disainer peaks järgima eduka disaini portfoolioga veebisaidi loomisel.

Kuid ühe eduka juhendi jälgimine ei ole teie jaoks piisav. Samuti peaksite te mõtlema natuke kastist väljapoole ja leidma parima viisi enda väljendamiseks ning töö esitamiseks nii hästi kui võimalik. See on koht, kus tuleb kasuks mõningane inspiratsioon. Me oleme olnud tunnistajateks tuhandete disaini portfoolioga veebisaitide loomisel. Me oleme koostanud loetelu oma lemmikutest disaini portfoolioga veebisaitidest, millest on teil võimalik midagi õppida.

Looge hõlpsasti oma disaini portfoolio, ilma, et teil oleks vaja erilisi teadmisi kodeerimisest. Tee algust oma tasuta prooviversiooniga.