Skip to content Skip to footer

Mis asi on CodeIgniter?

CodeIgniter on vaba, avatud lähtekoodiga, lihtsasti kasutatav, objekt-orienteeritud php põhine veebirakenduste loomiseks mõeldud raamistik, pakkudes kasutusvalmis kogumikku, mida te saate kasutada omaenda PHP rakenduste juures. Nagu näiteks on seal olemas andmebaasi API, mis muudab SQL-i päringute täitmise lihtsamaks ja mugavamaks, ilma et te peaksite ise ühte ja sama korduvat koodirida aina uuesti ja uuesti kirjutama. Nii on CodeIgniter kasulik raamistik ka teie veebirakenduste arendamisel.

CodeIgniteri puhul on tegemist objekt-orienteeritud raamistikuga.

Et CodeIgniterit oleks võimalik tõhusalt kasutada, eeldab see teadmisi objektorienteeritud programmeerimismeetodite kasutamisest ja arusaamist sellest, mis juhtub, kui kasutada teatud CodeIgnitori lisafunktsioone.

Siin jõuamegi mõne funktsiooni juurde, mis muudavad CodeIgniteri teie jaoks suurepäraks rakenduste loomise jaoks mõeldud raamistikuks. Järgnev loetelu pole küll absoluutselt ennast ammendav, kuid see annab teile idee, mida te võite CodeIgneterist oodata.

CodeIgniteri Lisafunktsioonid:
Jätab endast väikese jälje

Kogu CodeIgniteri avatud lähtekoodi suuruseks on ligilähedaselt ainult 2MB. Seetõttu teeb CodeIgnitori õppimise äärmiselt hõlpsaks. See lihtsustab ka selle avaldamist ja uuendamist.

Väike laadimisaeg

Kasutajad soosivad eelkõige just rakendusi, millel on väike laadimisaeg ja ei tekitaks neile meelehärmi. Kui te olete töötanud koos mõne kaasaegse raamistikuga, siis te olete kindlasti saanud aru, et pärast instaleerimist esinevaks laadimisajaks on vähem kui sekund. CodeIgnitori keskmiseks laadimisajaks on üldjuhul vähem kui 50ms. CodeIgniteriga töötades vabaneb täiendav optimeerimisele kulutatud aeg, nagu ka igas teises raamistikus.

Üksteisest mitte sõltuvad

Sisseehitatud funktsioonid on disainitud töötama iseseisvalt teistest komponentidest liigselt mitte sõltuvateks. See teeb nad lihtsasti hallatavateks ja uuendatavaks.

MVC Arhitektuur

Käesolev rakendus kasutab “Model-View-Controller” arhitektuurilist disaini. See on üheks tööstuste standartseks toiminguks rakenduste kallal töödates. MVC eraldab üksteisest andmed, ettevõtte loogika ja esitlused.

Suurepärane dokumentatsioon

See raamistik on hästi dokumenteeritud ja sellest õppimiseks on seal olemas väga head raamatud, video loengud ja foorumites küsimustele vastatud küsimused. See tähendab seda, et ükskõik millise katsumusega te silmitsi seisate, siis tõenäoliselt on keegi teine juba selle probleemiga vastamisi seisnud ja selle ka lahendanud, sellepärast on ka arvatavasti lahendus teid seal juba ootamas.

Rakendustele sisseehitatud spetsiifilised ja sisseehitatud komponendid

CodeIgnitoril on erinevad funktsioonid emaili saatmiseks, andmebaasi halduseks, seansi juhtimiseks ja teistel eesmärkidel, mille kohta te avastate uut informatsiooni järgnevatest õppematerjalidest.

Laiendatav

CodeIgniter kaasab endaga mitmed tööriistade kogumikud ja mõned abimehed väljastpoolt nende mugavustsooni. Kui te leia sealt midagi endale huvi pakkuvat või soovite mõnda olemasolevat funktsiooni omal viisil rakendada, siis seda on teil võimalik teha läbi erinevate raamatukogude ehk kogumike, tööriista komplektide või millegi muu abil.

Lühike õppeaeg

CodeIgniterit on igalühel, kes on eelnevalt omandanud teadmised programmeerimiskeelest PHP väga lihtne omaks võtta. Väga lühikese ajaga on õpilased võimelised alustama rakenduste loomist CodeIgniteri abiga.

Mida kujutab endast objektorienteeritud programmeerimine?

Üsna raske on defineerida midagi sellist, nagu objektorienteeritud programmeerimine selle kontseptuaalse poole pealt on sellest raske aru saada. Objektorienteeritud programmeerimise eesmärgiks on ikkagi eelkõige teile rakenduste loomine võimaluks lihtsaks tegemine, eriti kui rakendused ja nende struktuurid omavad pidevat kasvutrendi. See võimaldab rakenduskoodil olla hõlpsamini mõistetav, struktureeritud ja seadistatud, muutes rakenduste ja nende funktsioonide arendamise veelgi lihtsamaks. Protseduurilise kodeerimisega võivad rakendused muutuda ebakorrapäraseks, kui neid ei arendata ühel ja kindlal viisil, kus kõik on hästi välja töötatud, omavahel seotud ja ülesehitatud, ning nende hilisem töötlemine ja uute funktsioonide lisamine võib osutuda üsna keerukaks. Objektorienteeritud programmeerimisega olete te teatud viisil sunnitud tegema kõike kooskõlas ja laskma oma koodi vabalt struktureerida.

Raamistiku klassid ja meetodid

Klassid ja meetodid? Just need ongi esimesed kontseptid, mida teile tutvustatakse, kui te olete alustanud objektorienteeritud programmeerimise õppimisega läbi mitmete internetiressuursside. Ütleme, et te alustate mõne raamistiku loomisega. Teil on tõenäoliselt iga raamistiku osa jaoks olemas erinevad klassid. Üks neist on andmebaasi klass (Database Class), teine e-maili klass (E-Mail Class) and so on. Praguse raamistiku puhul on andmebaasi klassiks CodeIgniteri andmebaasi klass (CodeIgniter Database Class), pakkudes teile kasutamiseks valmis meetodeid, et et te ei peaks neid teatud loogika kohaselt ise korduvalt looma.

Need meetodid sisaldavad rakenduste loogikat ja klass on midagi sellist, mis hoiab lihtsalt suurt meetodite kogumikku üheskoos. Ja täpselt nii toimiksid teie rakendused objektorienteeritud programmeerimistehnikate kasutamisel.

Klassid

Klassid on meetodite ja atribuutide kogumik.

Kuidas CodeIgnitor töötab?

CodeIgniter on MVC raamistik. MVC tähistab midagi sellist nagu on “Model View Controller” (mudelivaatekontroll). Kui kasutaja nõuab ressursse, siis reageerib kontroller sellele esimesena. Kontrollija mõistab suurepäraselt kasutaja taotlusi ja küsib vajadusel sellele vajalike andmeid. CodeIgniteril on väga põhjalik kasutusjuhend, mis on palju paremini dokumenteeritud, kui mõne teise raamistiku kohta käivad õppematerjalid, nagu näiteks “CakePHP”.

Näiteks kui teil on soov esitada päring kliendi ID number 2 järgi, saab vastutav töötleja teie poolt edastatud tellimuse ja mudel taotleb seejärel dokumendi ID-ga number 2 tagastamist. Mudel tagastab informatsiooni omakorda kontrollile. Seejärel edastab omakorda kontroll selle inimestele loetavas vormingus. Viimaseks saadetakse tulemused brauseris olevale kasutajale.

Kuidas integreerida CodeIgniterit WordPressiga?

See ei tohiks tulla teile üllatusena, et paljud veebisaitide omanikud võtavad WordPressi kui oma peamist sisuhaldussüsteemi tänu oma laialdase lisafunktsioonide valikuga. Kuid kui rääkida kohandatud rakenduste loomisest, siis siinkohal võib WordPress teid alt vedada ja seda mitmetel põhjustel. Ainult kuna CMS-i haldamise lihtsusest ja värskendustest on liiga raske loobuda, eelistavad paljud veebisaidi omanikud tänaseks päevaks PHP põhist raamistiku CodeIgniter.

Code Igniteri Ajalugu.

CodeIgnitori esimene versioon väljastati juba mõnda aega tagasi, aastal 2006. Järgmisena, aastal 2009, alustati ka CodeIgnitori ExpressionEngine 2.0 rakendusega. Seejärel võttis kogu projekti üle aga Briti Columbia tehnoloogiainstituut. Lõpuks kui kätte jõudis aasta 2019, tekkis nõudlus ka stabiilsema 4. versiooni järgi.

Kokkuvõte

CodeIgniter PHP raamistik võimaldab rakenduste kiiret arendamist. Kogu CodeIgniteri lähtekoodi suuruseks on ainult 2MB, mis teeb selle omandamise äärmiselt hõlpsaks. CodeIgniteri sisseehitatud funktsioonid on disainitud töötama iseseisvalt, et neil ei tuleks üksteisest liialt sõltuda. Raamistik kasutab MVC arhitektuurilist disaini. CodeIgnitor on suurepäraselt dokumenteeritud ning sellel on olemas suurel hulgal erinevaid raamatuid, õppevideosid ja teisi õppematerjale. CodeIgniter raamistikuga kaasnevad erinad tööriistade kogumikud, mis aitavad kasutajatel kasutada seda ka nende mõttemaailmast väljaspool. CodeIgniterit on lihtne omandada kõigil, kellel on olemas juba eelnevad teadmised PHP programmeerimiskeelest.