Kui te olete kunagi kokku puutunud veebiarendusega, siis olete te tõenäoliselt kuulnud terminit “Bootstrap”. Räägitakse, et Bootstrap on populaarseim HTML-i, CSS-i ja Javascripti raamistik reageerivate (responsive) veebiprojektide arendamiseks. Kokkuvõttes Bootstrap vähendab modernsete ja kaasaegsete veebisaitide üles seadmise peale kuluvat aega.
Erinevaid kujundusmalle on teil võimalik kasutada igas veebisaidi aspektis, alates tekstist kuni nuppudeni või pildi karusselideni. Et oma tööd lihtsustada, peate te loomulikult esimesena õppima Bootstrapi kasutamist.
Enne kõike muud pead endale selgeks tegema Bootstrapi põhitõed. Tähtis on teada, et Bootstrap on avatud lähtekoodiga tööriist, mis aitab suurel hulgal inimestel luua prototüüpe oma projektidest või ehitada maast madalast erinevaid rakendusi. See on varustatud ruudustussüsteemiga, eelehitatud komponentide ja jQuery abil ehitatud pistikprogrammidega, mis sobivad mis tahes projekti jaoks.
Lihtsustatuna on Bootstrap lai valik tööriistu, mis tuginevad taaskasutatavale koodile, nii, et te ei pea veebisaidi ehitusplokke nullist välja töötama. Võimalikult vastutustundlike veebisaitide loomiseks muudab Bootstrap protsessi hõlpsamaks, lastes kasutajatel seda kasutada esiotsa arendusraamistikuna. Kui te olete huvitatud kasvõi kõige lihtsaima kavandi loomisest, siis Bootstrap võib teid selles aidata. Kasutades raamistikku Bootstrap, võite te olla kindel, et teie saidi kujundus on järjepidev ja browserites ei esine mingisuguseid probleeme.
Bootstrapi on teil võimalik jagada kolmeks erinevaks failiks:
⦁ bootstrap.css – CSS-i raamistik
⦁ bootstrap.js – Javascripti/jQueri raamistik
⦁ glyphicons – ikoonide kogumik
Bootstrapi funktsioneerimiseks on vajalik jQuery olemasolu. jQuery on äärmiselt populaarne ja laildaselt kasutatav Javascripti koodiridade kogumik. Ilma JQuery kogumikuta oleks ka Javascript teie jaoks üleliia keerukas. Bootstrap-pakett sisaldab kõiki tööriistu, mida arendaja vajab tavalise kasutajaliidese loomiseks, järgides uusimaid trende ja nõudeid mitmekülgsuse osas. Kui te olete tüdinud pikkade koodiridade kirjutamisest, siis Bootstrap aitab teil kogu tööprotsessi märgatavalt lihtsustada.
Raamistiku olulisus. Kas ma pean seda kasutama?
Raamistiku kasutamine ei ole loomulikult kohustuslik, kuigi raamistikud on väga populaarsed ja need võivad anda mitmeid eeliseid, sellepärast on ka oluline teada, kuidas nendega töötada.
Kõik arendajad teavad, et projektiga alustamine ei ole alati olnud nii lihtne kui tänapäeval. Varasemalt vajas tundide pikkust tööd ja vajadus suurte programmeerimis oskuste järgi oli vältimatu. Raamistikuna lihtsustab Bootstrap märkimisväärselt arendaja tööprotsessi, hoides loodud koodi kvaliteetsena. See, kas kirjutada oma kood täielikult omalkäel jääb teie enda otsustada, kuid see on lihtsalt keerukam ettevõetav teekond.
Mõned asjad, milles raamistikud võivad teid aidata:
⦁ Aitavad teil vältida projektide kordumist
⦁ Kohandada erinevaid nõudmisi ilma drastilisi muudatusi tegemata
⦁ Kasutada reageerivat disaini, et teie veebisait saaks kohaneda erineva ekraanisuurusega – mobiiliga, lauaarvutiga jne.
⦁ Lisada kujundusele ja koodile kooskõla projektide ja arendajate vahel
⦁ Kiiresti ja lihtsasti prototüüpida erinevaid disaini lahendusi
⦁ Tagada brauserite omavaheline ühilduvus
Üldjuhul peab iga töötav veebiprojekt olema regeeriv ja töötama korralikult kõigi peamiste veebilehitsejatega ning tõenäoliselt peab see nii olema ka vanemate brauserite puhul. Lisaks, kui kõik arendajad teavad sama süsteemi, saavad nad töötada paremas harmoonias – ja see hõlbustab ka projekti uustulnukatel kiiremini saavutamist.
Võrgustik on tõenäoliselt raamistiku üks olulisemaid aspekte. It’s the basis on which the entire layout is created. See on kogu kavandi loomise alus. Lisaks sellele lisab Bootstrapi tuum ehk CSS võimaluse anda kujundus vormidele tabelitele nupputele nimekirjadele ja piltidele ning ka täisväärtuslikele navigatsiooniribadele, samas kui Javascripti tuum lisab samaaegselt abistava koodi teadaannete, hüpikakende ja rippmenüüde loomiseks.
Miks kasutada just Bootstrapi?
Mis teeb Bootstrapi heaks valikuks? Alates selle loomisest 2011. aastal on Bootstrap saanud suure tunnustuse osaliseks nii veebidisainerite kui ka veebiarendajate poolt just selle eest, et kui lihtne ja mugav sellega töötada on. Bootstrap-i on võimalik kasutada teie nii teie poolt valitud IDE või redigeerijaga ning seda on võimalik kasutada ka serveripoolsete keelte kõrval, nagu näiteks ASP.NET, PHP või Ruby.
Miks eelistavad tarkvara insenerid just Bootstrap-i teiste raamistike ees? Peamiseks põhjuseks on see, et seda on lihtne omandada selle intuitiivse disaini tõttu. Pistikprogrammide tugi laiendab selle raamistiku võimalusi veelgi.
Siin on Bootstrapi eelistest põhjalikum ülevaade:
⦁ Säästab teie aega
Bootstrapi kasutamine on kasulik aja kokkuhoiu mõttes. See kiirendab teie arendusprotsessi, hoides samaaegselt teie kood kvaliteetsena, millest iga programmeerija ainult rõõmu tunneb. Bootstrapi kasutamisel ei pea arendajad konkreetseid elemente ümber kujundama, et need vastaksid brauserite, seadmete või platvormide vajadustele ega aega raiskama vigade välja selgitamisele. Enamus rasketest ülesannetest jäetakse Bootstrapi mitte arendajate hooleks.
⦁ Piltide suuruse kohandamine
Üks aeganõudev protsess, millega arendajad projekti kallal kokku puutuvad, on piltide suuruse muutmine. Saidi reageerivaks tegemisel peate te kahandama laadimisaega ja pildid on peamiseks aeglase laadimiskiiruse põhjuseks. Õnneks tuleb Bootstrapiga kaasa eraldi piltide automaatselt suuruse muutmiseks mõeldud kood, kasutades eelnevalt kindlaks määratud CSS-i reeglistikku.
⦁ Brauseri-sõbralikkus
Tänapäeva maailmas kasutavad inimesed igasuguseid erinevaid seadmeid, platvorme ja brausereid olenevalt nende eelistustest. See on teiseks aspektiks, mis teeb Bootstrapi äärmiselt mugavaks. See on kooskõlas enamike veebilehitsejatega ja aitab suuremahuliste veebisaitide ja rakenduste ehitamisel, mis töötavad igal ajal ja igal pool.
⦁ Laialdane kohandatavus
Bootstrap on ka väga hästi kohandatav. Veebiarendajad saavad Bootstrapi kohandamise lehelt teha valikuid aspektide osas, mida nad tahavad projekti kaasata, ja neid vastavalt vajadustele veelgi muuta. Linnukese lisamisega väikesesse kastikesse on teil võimalik erinevad funktsioonid lihtsalt sisse ja välja lülitada.
⦁ Lihtsasti integreeritav
Bootstrapi on teil võimalik kiiresti ühendada teiste platvormide ja isegi raamistikega. Te saate seda kasutada saitidega, mis juba eksisteerivad või lehtedega, mis on tulevikus valmimas.
⦁ Mõned komponendid on eelhäälestatud
Üheks enim levinud lähenemiseks projekti kujundmisel on eelhäälestatud komponentide kasutamine, milleks on rippmenüüd, teadaanded või navigatsiooniribad mida teil on võimalik kasutada projekti arendamisel.
Siit saate te ka näha kuidas on teil endal täpsemalt võimalik Bootstrapiga alustada.
Loodetavasti leitsite sellest artiklist midagi teile kasulikku seoses Bootstrapi raamistikuga. See informatsioon on küll väga pinnapealne sellest, milleks kõigeks Bootstrap võimaline on. Selle kohta saadaolev materjali hulk internetis on tohutu ning kui te ei suuda ise välja mõelda, kust te võiksite alustada, siis otsingumootorid on teile kindlasti abiks õige suuna kätte näitamisel.